„Provozní náklady“ nových klavírů a pianin

U nových akustických klavírů a pianin se není třeba obávat vysokých provozních nákladů, které se při dodržení několika pravidel drží na velmi příznivé úrovni.

U nových pian představují „provozní náklady“ především pravidelné ladění a regulace (tj.seřízení) mechaniky. Nové piano doporučujeme ladit min. 1x za rok, a to i v případě, že je hrané málo a nepravidelně.

Průměrné ceny ladění a drobných servisních úkonů v ČR:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hlavní důvody proč doporučujeme ladit klavír v pravidelných ročních intervalech jsou následující:

1) Pravidelným laděním a seřízením piana docílíte stálé kvality zvuku, standardizované výšky tónu (a-440Hz) a dobré kondice všech funkčních částí nástroje. Rozladěné a neseřízené piano okrádá začínající i zkušené pianisty o radost z učení a hraní!

2) Pravidelně laděný klavír dokáže déle a stabilněji udržet předepsanou výšku ladění a nemá tendenci se rozlaďovat tak často a nerovnoměrně jako neudržované piano. Schopnost piana držet ladění je také ovlivněna stabilitou teploty a vlhkosti v bytě (viz uživatelská příručka).  

3) Pravidelným laděním a regulací docílíte delší životnosti nástroje, respektive oddálíte nutnost větších a dražších oprav a zároveň tím udržujete vysokou hodnotu Vašeho nástroje.

  •  

Dostupnost odborných klavírních techniků (ladičů):

V našich tuzemských podmínkách se v každém kraji a v přijatelné dojezdové vzdálenosti dá profesionální klavírní technik najít. Aktuální nabídka ladičských služeb na internetu je relativně bohatá.

Pokud se Vám přesto nedaří ve Vaší lokalitě profesionálního klavírního technika objevit, doporučujeme se obrátit na nejbližší základní uměleckou školu (ZUŠ) nebo městské divadlo, kde Vám podle našich zkušeností ochotně dají kontakt na ladiče, který pečuje o jejich piana.

Zákazníci značky CAROD mohou v Praze a okolí využít služeb našeho smluvního klavírního technika a zákazníkům v ostatních regionech s nalezením profesionálního ladiče samozřejmě rádi pomůžeme.