O značce CAROD

Společnost CAROD Pianos Ltd. byla založena na začátku devadesátých let minulého století a navázala na odkaz a tradici původně německého výrobce pian Adolfa Caroda ze Saska. Výroba pian CAROD začala v Německu v roce 1858 a úspěšně trvala až do válečných let ve 20. století. Během světové války výroba pian Carod v Německu zanikla.

Dnes piana CAROD nesou rukopis italské klavírnické školy a výroba pian probíhá v Asii, kde tato firma patří ke stabilním a respektovaným výrobcům klavírů a pianin. Celková roční produkce dosahuje úrovně 6000 kusů pianin a křídel. 

Samozřejmostí je pravidelná certifikace společnosti dle mezinárodního systému jakosti ISO9001 a dalších.  

Piana CAROD vynikají velmi kultivovaným zvukovým projevem, poctivou a robustní konstrukcí, použitím tradičních materiálů a dodržováním léty prověřených konstrukčních principů, což je zárukou dlouhé životnosti a odolnosti těchto nástrojů.

Zvolená výrobní technologie vhodně kombinuje tradiční ruční práci s moderní automatizovanou výrobou. Díky tomu je kvalita, řemeslné zpracování a životnost klavírů CAROD na úrovni renomované evropské, americké a asijské konkurence v dané kategorii.

Na vývoj, výrobní proces a zachování vysokého standardu jakosti dohlíží ve výrobním závodě zkušený tým vedený italským stavitelem klavírů (P.Serra). Klavíry a pianina CAROD jsou konstruována a vyráběna dle evropských měřítek, což přináší řadu výhod, zejména v užití standardizovaných, kvalitních a v Evropě běžně rozšířených komponent – např. německé struny RÖSLAU, kladívková mechanika LUO, německá kladívka a plstě ABEL, FFW a další. Ve vybraných modelech pian výrobce nabízí mechanikové komponenty RENNER, značkové německé količníky DEHONIT, nebo ozvučné desky od německé firmy STRUNZ, nebo italské CIRESA.

 

Klavíry a pianina CAROD se dnes mohou pochlubit řadou spokojených zákazníků a širokou obchodní sítí po celém světě:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsme přesvědčeni, že klavíry CAROD dokáží plně uspokojit i náročnou českou klientelu v soukromé, vzdělávací i v profesionální sféře.

Z výroby klavírů CAROD

 

Vývoj klavírů Carod – probíhá v Asii pod vedením zkušeného italského klavírníka Pasqualina Serry, který má 30ti letou praxi v tomto oboru a trvale působí v továrně.

 

 

 


 

 

Litinový rám – navržen a vyroben tak, aby odolal stálému a nekompromisnímu zatížení (tahu strun) až dvaceti tun bez sebemenších deformací a nežádoucích rezonancí po celou dobu životnosti nástroje. (Pozn.: tah strun u naladěného piana se pohybuje cca kolem 14 tun).

 

 

 

Vysoká přesnost výroby – dosažená pomocí moderních automatizovaných CNC strojů a kvalitní řemeslné práce.

 

 

 

 

 

 

Povrchová úprava – lakování moderními laky, kterým je dopřána dostatečná doba zrání. Díky tomu klavíry Carod zachovávají barevnou stálost a zároveň se jejich povrch snadno udržuje.

 

 

 

 

 

 

Kladívková mechanika zn. LUO – konstruovaná s požadavkem na bezvadný dvojrepetiční chod a s důrazem na odolnost a dlouhou životnost všech dílů. Patentovaná technologie této mechaniky zároveň zvyšuje odolnost vůči teplotním a vhlkostním vlivům prostředí. Firma LUO dnes patří k největším světovým výrobcům klavírových a pianinových mechanik a její produkty (klávesnice a kladívkové mechaniky) naleznete v klavírech mnoha renomovaných asijských, amerických a evropských výrobců pian. Firma LUO využívá licenčně know-how a technologii firmy RENNER, která patří ke světové špičce ve výrobě pianových mechanik.

 

 

 

Sestavení nástroje – obsahuje řadu přesných kroků, které zajišťují jak precizní usazení litinového rámu do dřevěné kostry klavíru, tak přesné sesazení všech ostatních dílců. Díky pečlivému sestavení nabízejí klavíry Carod čistý a příjemný tón.

 

 

 

 

 

 

 

Seřízení klavíru – po pečlivém sestavení nástroje následuje seřízení mechaniky a všech pohyblivých částí klavíru. Zkušení mistři odhalí sebemenší odchylku, která by mohla ovlivnit kvalitu zvuku nástroje.

 

 

 

 

Ladění a intonace – nyní nastává okamžik, kdy se obyčejný zvuk mění v ušlechtilý tón a klavír od tohoto okamžiku získává svůj osobitý hlas.

 

 

 

 

 

 

 

Výstupní kontrola – každý klavír prochází tříhodinovým zátěžovým testem, jehož cílem je zaběhnout všechny pohyblivé součásti klavíru a zároveň prověřit kvalitu montáže a seřízení všech funkčních částí klavíru.

 

 

 

Expediční sklad – v tomto okamžiku je výrobní proces klavíru CAROD u konce. Nyní ho čeká povinný devadesátidenní odpočiněk v expedičním skladu, kde nástroj zraje a zároveň je 6x laděn. Poté následuje finální vyčistění, zabalení a expedice nástroje do různých koutů světa k rukám autorizovaných prodejců a jejich zákazníků.