O značce CAROD

Společnost CAROD Pianos Ltd. byla založena na začátku devadesátých let minulého století a navazuje na tradici původně evropského výrobce pian, který v Evropě působil v 19. a na počátku 20.století. Dnes sídlí společnost CAROD v Asii a patří k předním a stále rostoucím výrobcům klavírů a pianin na tamním trhu. Klavíry a pianina značky CAROD jsou v současnosti exportovány do všech světadílů.

Samozřejmostí je pravidelná certifikace společnosti dle mezinárodního systému jakosti ISO9001 a dalších.  

Piana CAROD vynikají velmi kultivovaným zvukovým projevem, poctivou a robustní konstrukcí, použitím tradičních materiálů a dodržováním léty prověřených konstrukčních principů, což je zárukou dlouhé životnosti a odolnosti těchto nástrojů. 

Zvolená výrobní technologie vhodně kombinuje vysoký podíl tradiční ruční práce s moderní automatizovanou výrobou. Díky tomu je kvalita, řemeslné zpracování a životnost klavírů CAROD plně na úrovni renomované evropské, americké a asijské konkurence v dané kategorii.

Na vývoj, výrobní proces a zachování vysokého standardu jakosti dohlíží ve výrobním závodě zkušený tým vedený italským stavitelem klavírů panem Pasqualinem Serrou. Klavíry a pianina CAROD jsou konstruovány a vyráběny dle evropských měřítek, což přináší řadu výhod, zejména v užití standardizovaných a v celé Evropě běžně rozšířených a dostupných komponentů – např. německé struny Rösslau, kladívková mechanika LUO, kladívka a plstě Abel, FFW a další. Klavíry CAROD tak mohou potěšit své zákazníky i snadno dostupným servisem a náhradními díly, bez závislosti na dodávkách z Asie.


Klavíry a pianina CAROD se mohou pochlubit řadou spokojených zákazníků a širokou obchodní sítí po celém světě.

Jsme přesvědčeni, že klavíry CAROD mají co nabídnout i náročné české klientele jak v soukromé, vzdělávací, tak i v profesionální sféře.

 

 

Z výroby klavírů CAROD

Vývoj klavírů Carod – probíhá v Asii pod vedením zkušeného italského klavírníka Pasqualina Serry, který má 30ti letou praxi v oboru.

 

 

 

 

 


Litinový rám
– navržen a vyroben tak, aby odolal stálému a nekompromisnímu zatížení (tahu strun) až dvaceti tun bez sebemenších deformací a nežádoucích rezonancí po celou dobu životnosti nástroje. (Pozn.: tah strun u naladěného piana se pohybuje cca kolem 14 tun).

 

 

 

 

 

Vysoká přesnost výroby – dosažená pomocí moderních automatizovaných CNC strojů a kvalitní řemeslné práce v rukách zkušených klavírníků a mistrů ve svém oboru.

 

 

 

 

 

 

Povrchová úprava – kvalitní lakování moderními laky, kterým je dopřána dostatečná doba zrání. Díky tomu klavíry Carod zachovávají barevnou stálost a zároveň se jejich povrch snadno udržuje. 

 

 

 

 


Kladívková mechanika zn. LUO – konstruovaná s požadavkem na bezvadný dvojrepetiční chod a výdrž minimálně 500 000 úhozů pro každý tón, což s rezervou splňuje zavedené životnostní standardy. Patentovaná technologie této mechaniky zároveň zvyšuje odolnost vůči teplotním a vhlkostním vlivům prostředí. Firma LUO dnes patří k největším světovým výrobcům klavírových a pianinových mechanik a její produkty (klávesnice a kladívkové mechaniky) naleznete v klavírech mnoha renomovaných asijských, amerických a evropských výrobců pian.

 

 

 

 

 

Sestavení nástroje – obsahuje řadu přesných kroků, které zajišťují jak precizní usazení litinového rámu do dřevěné kostry klavíru, tak přesné sesazení všech ostatních dílců. Díky pečlivému sestavení nabízejí klavíry Carod čistý a příjemný tón. 

 

 

 

 


Seřízení klavíru – po pečlivém sestavení nástroje následuje seřízení mechaniky a všech pohyblivých částí klavíru. Zkušení mistři odhalí sebemenší odchylku, která by mohla ovlivnit kvalitu zvuku nástroje. 

 

 

 

 


Ladění a intonace – nyní nastává okamžik, kdy se obyčejný zvuk mění v ušlechtilý tón a klavír od tohoto okamžiku získává svůj osobitý hlas.

 

 

 

 

 


Výstupní kontrola – každý klavír prochází tříhodinovým zátěžovým testem, jehož cílem je zaběhnout všechny pohyblivé součásti klavíru a zároveň prověřit kvalitu montáže a seřízení všech funkčních částí klavíru.

 

 

 

 

 

Expediční sklad – v tomto okamžiku je výrobní proces klavíru CAROD u konce. Nyní ho čeká povinný devadesátidenní odpočiněk v expedičním skladu, kde nástroj zraje a zároveň je 6x laděn. Poté následuje finální vyčistění, zabalení a expedice nástroje do různých koutů světa k rukám autorizovaných prodejců a jejich zákazníků.